ورود به فروشگاه اینترنتی
گرانترین شام دنیا
۰۵بهمن

گرانترین شام دنیا

اخبار

یک سرآشپز با پیشنهاد و تهیه گرانترین شام دنیا سوژه رسانه ها شده است قیمت این غذا 600 میلیون تومان عنوان شده که موجب واکنش بسیاری گردیده است.


اقدامات منحصر به فرد برخی رستوران دارها چنان عجیب و غریب هستند که گاهی موجی از انتقادات و واکنش ها را پی دارد،چنانچه یک سرآشپز بریتانیایی برای شام نوئل (کریسمس) منویی را پیشنهاد کرده که گرانترین شام جهان است.

 شاید بتوان این غذا را معجزه نوئل (کریسمس) نامید. در هر حال معجزه هم خرج دارد. بن اسپالدینگ سرآشپز بریتانیایی منویی شامی را برای شب نوئل پیشنهاد کرده که گرانترین شام جهان محسوب می شود.قیمت این منو 153861 یورو معادل 203250 دلار است. در واقع، این منو شامل چهار غذا برای چهار نفر است.
سرآشپز رستوران «جان سالت» لندن هر یک از خوراکی های به کار رفته در این شام را با دقت زیادی انتخاب کرده است. به عنوان مثال قیمت خربزه های دسر بیش از 4000 دلار است.همچنین سرکه بالزامیک 150 ساله به کار رفته در این غذا، قیمتش کمتر از 1675 دلار نیست.این شام پرهزینه انتقادهای بسیاری را در بریتانیا که با بحران اقتصادی مواجه است و تدابیر ریاضتی را به مورد اجرا گذاشته برانگیخته است. سرآشپز برای دفاع از خود می گوید: حرفی نیست که قیمت این شام گران است اما 80 درصد درآمد حاصل از این شام صرف امور خیریه خواهد شد.
مارسل نابیل که آگهی این شام را در سایت خود منتشر کرده است، تصریح می کند: درست است که ما در دوره بحران اقتصادی به سر می بریم و برخی پس از انتشار آگهی این شام به آن شاخ و برگ داده اند؛ بنابراین برای دلخوشی آنها اعلام می کنم هنوز هیچ فردی برای این شام نام نویسی نکرده است.

 

مطالب مرتبط :

سرو غذا توسط میمون ها راه اندازی یک پیتزا فروشی موفق قدیمی ترین رستوران جهان غذای کریسمس در کشورهای مختلف
سرو غذا توسط میمون ها راه اندازی یک پیتزا فروشی موفق قدیمی ترین رستوران جهان غذای کریسمس در کشورهای مختلف

 

 

×