سس پستو

سس پستو جزو سس و رب میباشد که زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20 دقیقه طول می کشد. این سس برای پاستا بسیار کاربردی است.


 

 

 

 

مواد لازم برای سس پستو

دانۀ کاج Pine nuts         نصف پیمانه
ریحان تازه                     4 پیمانه
پنیر پارمزان رنده شده      نصف پیمانه
سیر                             1 حبه
نمک و فلفل                    به میزان لازم
روغن زیتون                   ½ پیمانه

 

طرز تهیه سس پستو


فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. دانه های کاج (یا گردو) را روی سینی فر می ریزیم و آن را به مدت 5 الی 8 دقیقه در فر قرار می دهیم تا طلائی رنگ شده و بو داده شوند. سپس آنها را از فر خارج می کنیم و می گذاریم خنک شود.

در دستگاه غذاساز، دانه های کاج بو داده (یا اگر در دسترستان نبود گردو هم می توانید استفاده کنید)، ریحان تازه، پنیر پارمژان رنده شده و سیر را می ریزیم و به میزان لازم نمک و فلفل به آنها می افزاییم و سپس آنها را کاملاً مخلوط می کنیم تا مواد کاملاً له شوند (در صورت تمایل می توانید از خرد شدن کامل مواد جلوگیری نموده تا دانه های کاج (یا گردو) بصورت کرانچی (درشت خرد شده) باقی بماند). در این مرحله، سرعت غذاساز را روی کند می گذاریم و روغن زیتون را کم کم به پستو اضافه می کنیم. وقتی مواد کاملاً یکدست شد، سس پستو آماده است.

این سس را با پاستای پخته سرو می کنند. پستو را می توانید در یخچال به مدت بیشتر از 3 روز نگهداری کنید. باید روی آن را با پلاستیک بپوشانید و آن را پرس کنید. پستو در مدت 15 الی 20 دقیقه آماده می شود و این مقدار مواد اولیه برای تهیه ¼ 1 پیمانه پستو مناسب است.

 

مطالب مرتبط :

سس سویا مرینیت سس انار مرینیت تریاکی
سس سویا مرینیت سس انار مرینیت تریاکی

 

 

×