فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فست فود و طراحی تجهیزات فست فود یکی ازصنعت‌های پر سود در دنیای مدرن و ماشینی امروز است که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش می‌باشد. در عین حال جالب است که بدانید دارای بالاترین آمار شکست در کسب و کار نیز است که عمده دلیل شکست فست فودها عدم شناخت صحیح کانسپت واجرا و به موازات آن عدم استفاده از تجهیزات فست فود متناسب با آن می‌باشد. بنابراین طراحی واجرای کانسپت منحصر به فرد، در راه اندازی فست فود موفق اهمیت زیادی دارد.


فست فود عنوانی است که به غذاهایی با قابلیت پخت و سرو سریع اطلاق می‌گردد که در رستورانی تحت همین عنوان، در زمانی کوتاه پس از سفارش به مشتری تحویل داده می‌شود. فست فود در فضایی که به کارخانه تشبیه می‌شود آماده می‌گردد. دریک سوی این کارخانه که حول گردش پرسنل و مواد غذایی طراحی می‌شود، ورود مواد اولیه و نگهداری آن، سپس پروسه آماده سازی و پخت و در نهایت خروج و سرو غذای آماده می‌باشد، به‌گونه‌ای که در این فضا هیچ گونه تداخلی بین پرسنل خطوط مختلف پخت و مواد غذایی نباید دیده شود. به عبارتی دیگر مناطق ذخیره‌سازی، شستشو، آماده سازی اولیه و در نهایت پخت در بهینه‌ترین ارتباطات فضایی با یکدیگر قرار می‌گیرند.

 بنابراین چرخه سریع و بهینه مواد و پرسنل اصل اولیه و بسیار مهم در طراحی و راه اندازی فست فود می‌باشد که با رعایت اصول انعطاف پذیری و مدولار بودن جهت تسهیل در حرکت ایجاد می‌شود و در نهایت سبب بالاتر رفتن راندمان پخت و سود آوری فست فود می‌گردد.

شرکت تک آشپزخانه با داشتن کادری خلاق و با تجربه در زمینه طراحی تجهیزات فست فود به مشتریان خود خدماتی از قبیل مشاوره، به روز رسانی کانسپت جاری آشپزخانه، طراحی و تهیه نقشه‌های معماری چیدمان تجهیزات فست فود به همراه ارائه نقشه‌های کامل الکترومکانیکال و همچنین تعیین میزان خروجی اگزاست و هوای تازه جهت فضای آشپزخانه، ارائه می‌دهد.

از پروژه‌های طراحی و راه اندازی فست فود و تجهیزات فست فود شرکت با موضوع قرارداد مشاوره، طراحی، ارائه نقشه‌های تاسیسات و تجهیز کامل، می‌توان به فست فود باروژ، آواچی، پرپروک، گاجره، برگر فکتوری، تهران برگر، سوپر استار، زیگزاگ، باگت، کندیک  و... اشاره کرد.

×