فروشگاه اینترنتی
تجهیزات کافی شاپ
قبل از راه‌اندازی کافی شاپ خود نیاز است که یک سری تجهیزاتی که بسیار ضروری است هم بشناسید و هم از کارکردهای آن‌ها مطلع شوید. این باعث می‌شود روند کار رو به رشد باشد و سریع  مشتری‌های زیادی پیدا کند. 
طراحی و راه اندازی رستوران
تجهیزات رستوران همه چیز را از اجاق‌های صنعتی تا میز ناهار خوری و از ظروف رستوران تا دستگاه‌های بزرگ و کوچک آماده سازی و پخت غذا را شامل می‌شود. تصمیم اینکه چه نوع تجهیزاتی برای رستوران خود خریداری کنید، برای صاحب یک رستوران جدید می‌تواند بسیار دشوار باشد. برای شما نکاتی جهت خرید راحت‌تر تجهیزات رستوران آماده کرده‌ایم که در ادامه  باهم می‌خوانیم.
تعمیر و نگهداری تجهیزات رستوران
برای طول عمر تجهیزات و استفاده از حداکثر بازده آن‌ها، باید به طور منظم تعمیر و نگهداری شوند. تعمیر و نگهداری منظم، که شامل تمیز کردن و رسیدگی مداوم است، به شما این اطمینان را می‌دهد که همه چیز در شرایط خوبی کار می‌کنند و این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا خرابی‌های جزئی و یا قطعات فرسوده را قبل از اینکه باعث خرابی‌های گران قیمت شوند، برطرف کنید.
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود
راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به تامین ملزومات استاندارد اولیه آن صنعت دارد. فست فود ها که امروزه یکی از کسب و کارهای موفق و پولساز جامعه هستند، با توجه به افزایش زمان‌های کاری افراد در شهرهای شلوغ و کم بودن زمان برای آماده سازی غذا و ارائه غذاهای متنوع و جدید، با استقبال فراوانی از سمت مردم مواجه شده‌اند. 
انتخاب فر مناسب
چگونه یک فر پیتزا مناسب برای آشپزخانه صنعتی خود انتخاب کنید برای هر پیتزا فروشی چه زنجیره و یا مستقل، به سادگی و بدون فکر کردن مشخص است که فر پیتزا از مهم ترین تجهیزات خط پخت پیتزا است، فر پیتزا خون زندگی فست فود شما است. در واقع فر پیتزا سنگ بنا و اساسی برای ساخت یک پیتزا فروشی و سرپا نگه داشتن آن است. اما دانستن این نکته مهم است که انتخاب یک فر پیتزا مناسب به عوامل گوناگونی بستگی دارد.
راه اندازی آشپزخانه صنعتی
هر آشپزخانه ی رستوران و آشپزخانه صنعتی به عنوان یک مکان جداگانه به تجهیزاتی مطابق با شرایط خاص خود نیاز دارد. همیشه تجهیزاتی را انتخاب کنید که مخصوص آشپزخانه های صنعتی هستند، فرقی نمی کند که نو و یا دست دوم باشند.
ویژگی های پرسنل یک رستوران
هر کسی می داند که یک تجربه بد در رستوران چکونه است. برای دریافت نوشیدنی خود باید مدت طولانی صبر کنید، هر سفارش خود را باید دو بار تکرار کنید و در آخر هم با شما رفتار بی ادبانه ای می شود. اما اگر به جای این اشتباهات و سهل انگاری ها یک سرو به موقع و موفق صورت گیرد چقدر می تواند در ایجاد یک خاطره خوب برای مشتریان موثر باشد؟ در ادامه مطلب 7 راهنمایی درباره چگونگی یک سرو موفق ارایه شده است.
افزایش مشتری رستوران
صاحب رستوران ها همیشه به دنبال ارتقا رستوران خود و راهکاری برای افزایش مشتری هستند. هیچ توجیهی برای کاهش تعداد مشتریان و عدم ابتکار عمل در بخش بازاریابی وجود ندارد.
ویژگی های یک رستوران خوب
ویژگی های خاصی هستند که یک رستوران خوب را از یک رستوران معمولی متمایز می کنند. از جمله کیفیت غذا که با عث می شود میزهای یک رستوران خوب با مشتری های راضی پر شود. اما نکات دیگری هم هستن که توجه به آن ها باعث جذب افراد بیشتری به رستوران شما می شود.
راه اندازی فست فود
تجهیزات لازم جهت سرخ کردن سیب مینی، قارچ سوخاری، استریپس، پیاز سوخاری
راه اندازی فست فود
دستگاه های لازم جهت خط پخت همبرگر
راه اندازی فست فود
دستگاه های لازم جهت خط آماده سازی و پخت پیتزا
×